Міністерство сільського господарства та тваринництва Бразилії (MАРА) підтвердило наявність високопатогенного пташиного грипу на племінній фермі на півдні країни. Штам вірусу H5N1 було виявлено в муніципалітеті Чорногорія в штаті Ріу-Гранді-ду-Сул, одному з найважливіших експортерів м'яса птиці та найбільшому експортеру яєць.
MAPA підтвердило наявність спалаху 15 травня та водночас повідомило, що заходи щодо стримування та ліквідації, викладені в її плані дій у надзвичайних ситуаціях, вже впроваджено. Це не лише дозволить контролювати хворобу, але й дозволить продовжувати виробництво.
Бразильська асоціація тваринного білка (ABPA) заявила, що MAPA та державні органи влади були повністю прозорими щодо виявлення, комунікації та стримування спалаху. Було швидко вжито всіх необхідних заходів для стримування спалаху, який, як зазначається, знаходиться під контролем.
Минулого року в Ріу-Гранді-ду-Сул було забито приблизно 629 мільйонів голів бройлерів, що становить трохи більше 11,5% від усіх бройлерів, забитих у Бразилії. За обсягом це третій найбільший штат-експортер м’яса бройлерів у країні. Що стосується індичого м'яса, то на штат припадає понад 35% експорту, що робить його другим за величиною експортером. Штат є найбільшим експортером яєць у Бразилії, експортувавши 6500 метричних тонн минулого року, або майже 35,3% від усього експорту яєць Бразилії.
На прес-конференції, що відбулася 19.05.2025 року, Міністерство сільського господарства та тваринництва (MАРА) повідомило про призупинення імпорту м’яса птиці 20 країнами.
Такі країни, як Мексика, Південна Корея, Чилі, Канада, Уругвай, Малайзія та Аргентина призупинили імпорт м'яса птиці з усієї Бразилії.
Для Китаю, Європейського Союзу, Південної Африки, росії, Перу, Домініканської Республіки, Болівії, Марокко, Пакистану та Шрі-Ланки запровадили обмеження імпорту відповідно до вимог, викладених у протоколах, підписаних з цими країнами-партнерами.
Велика Британія, Куба та Бахрейн запровадили регіоналізацію і призупинили імпорт лише з штату Ріу-Гранді-ду-Сул.
МАРА підкреслило, що цей список є динамічним і переглядається щодня з урахуванням поточних переговорів з країнами-партнерами, в яких представлені всі дії, що здійснюються для ліквідації спалаху.
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше